ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ

(Δια ζώσης εκπαίδευση)

Σε πτυχιούχους και φοιτητές οικονομικών και λοιπών σχολών, στελέχη επιχειρήσεων και οργανισμών, καθώς και σε αποφοίτους δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που έχουν σχετική εμπειρία στο αντικείμενο της Λογιστικής ή επιθυμούν να ασχοληθούν με το αντικείμενο της Λογιστικής.

Στην επιμόρφωση των συμμετεχόντων στις βασικές αρχές της λογιστικής, επικεντρώνοντας στην εκμάθηση λογισμικών πακέτων μηχανογράφησης και στη σύνταξη δηλώσεων (Φ.Π.Α., Εισοδήματος και Κ.Φ.Ε.), καθώς και στη σύνταξη οικονομικών καταστάσεων. Οι απόφοιτοι μετά το πέρας του Προγράμματος θα είναι σε θέση απασχοληθούν σε μηχανογραφημένα λογιστικά και φοροτεχνικά γραφεία καθώς και σε οικονομικά τμήματα ιδιωτικών εμπορικών επιχειρήσεων και επιχειρήσεων παροχής υπηρεσιών. Επίσης, στόχος του προγράμματος είναι να εισαγάγει τους συμμετέχοντες στις καθημερινές λειτουργίες του μηχανογραφημένου λογιστηρίου με πρακτικές εφαρμογές και παραδείγματα.

Έναρξη:      21/10/2019  (Αιτήσεις έως 16/10/2019)

Υλοποίηση:  Δια ζώσης εκπαίδευση

• Καραγιώργος Θεοφάνης, Καθηγητής Πανεπιστημίου Μακεδονίας