ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΙΝΔΥΝΩΝ ΚΥΒΕΡΝΟΧΩΡΟΥ

(Εξ αποστάσεως - Σύγχρονη Τηλεκπαίδευση)

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε αποφοίτους λυκείου, οικονομολόγους, φοροτέχνες – λογιστές, δικηγόρους, πληροφορικούς, επιχειρηματίες, στελέχη επιχειρήσεων και οργανισμών, που ενδιαφέρονται να ενημερωθούν και να ασχοληθούν με τη διαχείριση των κινδύνων κυβερνοχώρου η οποία πλέον κρίνεται επιτακτική με την εφαρμογή του νέου Ευρωπαϊκού Γενικού Κανονισμού για τα Προσωπικά Δεδομένα.

Σκοπός του προγράμματος είναι η παρουσίαση των βασικών αρχών χρηματοοικονομικής ανάλυσης και διαχείρισης του κινδύνου που αντιμετωπίζουν οι επιχειρήσεις και οργανισμοί από τις διαρκώς αυξανόμενες κυβερνοεπιθέσεις. Στόχος του προγράμματος είναι ο/η εκπαιδευόμενος/η να κατανοήσει τα χαρακτηριστικά αυτού του είδους κινδύνου εστιάζοντας κυρίως στη χρηματοοικονομική του διάσταση ώστε να μπορέσει να αναπτύξει ένα ολοκληρωμένο πλαίσιο διαχείρισης του.

Έναρξη:     03/02/2017 - Χειμερινό Εξάμηνο
                   25/11/2016 - Χειμερινό Εξάμηνο

Υλοποίηση:  Εξ αποστάσεως - Σύγχρονη Τηλεκπαίδευσης

• Ευστράτιος Λιβάνης, Λέκτορας Τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Πανεπιστημίου Μακεδονίας