ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΔΥΝΑΜΙΚΩΝ WEB ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΜΕ PHP ΚΑΙ MySQL

(Εξ αποστάσεως - Ασύγχρονη Τηλεκπαίδευση)

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε απόφοιτους λυκείου, σπουδαστές, φοιτητές και στελέχη επιχειρήσεων με βασικές γνώσεις πληροφορικής οι οποίοι επιθυμούν να ασχοληθούν με την ανάπτυξη δυναμικών ιστοσελίδων.

Σκοπός του προγράμματος είναι να εξοικειώσει τους συμμετέχοντες στη χρήση της PHP και της MySQL για την ανάπτυξη δυναμικών ιστοσελίδων και ιστότοπων. Με την ολοκλήρωση του προγράμματος, οι συμμετέχοντες θα είναι σε θέση:

• Να γνωρίζουν τη χρήση των συναρτήσεων και των αντικειμένων και να μπορούν να τα χρησιμοποιούν στον κώδικά τους.
  • Να γνωρίζουν τη χρήση της βάσης δεδομένων MySQL και τις συναρτήσεις της PHP για την ενσωμάτωσή της στις ιστοσελίδες των εφαρμογών Διαδικτύου.
  • Να γράφουν αποτελεσματικά, αποδοτικά εφαρμογές Διαδικτύου σε PHP με τη χρήση της MySQL.
  • Να χρησιμοποιούν όλες τις γνώσεις τους για να παράγουν ολοκληρωμένους Ιστοτόπους.

Διάρκεια:   40 ώρες

Κόστος:    330 Ευρώ

Έναρξη:     02/02/2017  - Εαρινό Εξάμηνο
                   17/10/2016  - Χειμερινό Εξάμηνο